Wenecja – co warto wiedzieć przed podróżą do miasta zakochanych?

Wenecja jest znana na całym świecie z powodu licznych kanałów, po których pływają gondole. Romantyczna atmosfera przyciąga do miasta zakochanych, a unikalna architektura zachwyca miłośników historii i sztuki. Dowiedz się więcej o Wenecji zanim ją odwiedzisz.

  1. Kiedy jechać do Wenecji?
  2. Jak dotrzeć do Wenecji?
  3. Co zobaczyć w Wenecji?

Wenecja znajduje się w Europie, dlatego Polacy chętnie ją odwiedzają bez wydawania dużej ilości gotówki. Do miasta można dotrzeć zarówno samolotem, jak i drogą lądową, wybierając dowolny rodzaj transportu z Polski do Włoch. Co warto wiedzieć przed wyjazdem do miasta zakochanych?

Kiedy jechać do Wenecji?

Do Wenecji najlepiej jest jechać w czerwcu lub we wrześniu. Dobrym wyborem są też lipiec lub sierpień, jednak dla osób nielubiących upałów, temperatury powyżej 27 stopni Celsjusza mogą być zbyt wysokie. Miasto można odwiedzić również w okresie zimowym, jednak w listopadzie i kwietniu występuje największa ilość opadów. W pozostałych miesiącach zwiedzanie jest przyjemne, gdyż w Wenecji nie występują mrozy i opady śniegu. Warto pamiętać, że w chłodniejszych miesiącach niektóre ulice i place w Wenecji są zalewane przez przypływy. Turyści nadal mogą zwiedzać miasto, jednak robią to, przechodząc po specjalnych platformach i podestach.

Jak dotrzeć do Wenecji?

Wenecja leży aż na 118 wyspach w lagunie Zatoki Weneckiej. Całe miasto znajduje się około 4000 metrów od stałego lądu i dwa kilometry od otwartego morza. Jego powierzchnia jest niewielka, a sześć dzielnic jest rozdzielanych przez Canale Grande. Ze względu na usytuowanie Wenecji, najszybciej i najwygodniej dociera się do niej koleją z Włoch. Ruch samochodowy w mieście jest niemożliwy, dlatego alternatywą dla kolei są tramwaje wodne.
Jeżeli chce się dotrzeć do Wenecji z Polski, można wybrać połączenie lotnicze do Bolonii lub Mediolanu, a następnie wsiąść do pociągu. Równie dobrze można zdecydować się na lot na lotnisko Marco Polo lub w Treviso. Z każdego lotniska dojedzie się do Wenecji autobusem lub pociągiem.

Co zobaczyć w Wenecji?

W Wenecji na turystów czekają nie tylko słynne gondole, ale i wiele innych atrakcji oraz zabytków. Za rejs gondolą zapłaci się nawet ponad 300 złotych, jednak warto zobaczyć miasto z perspektywy łodzi choć raz. Zakochanym poleca się spędzenie czasu w jednej z przytulnych kawiarenek, które usytuowane są w każdej części miasta. Jeżeli chce się zobaczyć zabytki w mieście, ich listę i umiejscowienie na mapie Wenecji można znaleźć na https://tasteandtravel.pl/2017/09/08/wenecja-zwiedzanie/.