Najlepsze miejsce na wczasy nad Bałtykiem

Mimo iż wielu z nas planując letni urlop, stawia na wycieczki zagraniczne, to w dalszym ciągu nie brak tych, którzy wybierają polskie morze. I nie ma w tym nic dziwnego, bo nad Bałtykiem nie brakuje miejscowości turystycznych, które bardzo chętnie nas ugoszczą.

Władysławowo

Władysławowo jest bardzo popularnym ośrodkiem turystycznym zwłaszcza pośród młodych ludzi. Wszystko dlatego, że jest znane z nocnego życia, bo nie brak tutaj wszelkich barów i dyskotek. Także samo położenie Władysławowa trzeba zaliczyć na plus, ponieważ położone jest u nasady Półwyspu Helskiego. Jest to też raj dla miłośników sportów wodnych, gdyż panujące tutaj warunki do ich uprawiania są znakomite.

Łeba

Kiedyś Łeba była osadą rolniczo-rybacką, dziś jest znanym wszystkim ośrodkiem turystycznym, gdzie słońce nie chowa się za chmurami. Latem odbywa się tu mnóstwo różnych imprez żeglarskich. Dodatkową atrakcję stanowią wycieczki do wydm ruchomych i Słowińskiego Parku Narodowego. Jeśli znudziły ci się woda i piasek odwiedzić możesz także skansen w Klukach i muzeum wyrzutni rakiet.

Ustka

Nie bez przyczyny miejscowość ta nazywana jest letnią stolicą Polski. Ustka charakteryzuje się tętniącą życiem przez całą dobę promenadą i łagodnym mikroklimatem. Znakomity klimat sprawia, że uznawana jest ona za miejscowość uzdrowiskową. Dlatego też baza noclegowa jest tutaj bardzo obficie rozbudowana. Jest to znakomite miejsce dla wszystkich, którzy podczas sezonu letniego chcą zaczerpnąć pełną piersią świeżego i zdrowego powietrza i jednocześnie pozbawić się na licznych w tym okresie roku miejscowych imprezach.

Jastarnia

Jastarnia to miejscowość położona na Półwyspie Helskim, która charakteryzuje się pięknymi, czystymi plażami, leczniczym morskim klimatem i powietrzem przesączonym jodem. Przede wszystkim miejscowość tę polecamy tym, którzy chcą poznać bliżej kulturę i gościnność prawdziwych Kaszubów.