Co warto zobaczyć w Beskidach?

22

W Beskidy jeździmy znacznie rzadziej niż w Tatry, ale nie oznacza to wcale tego, że góry te nie mają miejsc, które warto zobaczyć. Oto kilka obiektów w Beskidach, które będąc tu, musisz zwiedzić.

Muzeum Browaru w Żywcu

Jako że piwo jest u nas trunkiem, który spożywamy częściej niż herbatę, na pewno warto o nim dowiedzieć się czegoś więcej. Z pewnością taką wiedzę zdobędziecie, jeżeli odwiedzicie Muzeum Browaru, które mieści się w Żywcu. Dla gości przygotowano aż 18 sal. Z pewnością jedną z największych atrakcji jest wehikuł czasu, dzięki któremu możemy przenieść się do XIX-wiecznego Żywca, słysząc odgłosy codziennego życia. Po zakończeniu wycieczki czeka na nas danie główne, a więc żywiecki browar.

Leśny Park Niespodzianek

Park nastawiony na ptaki z gatunków tych drapieżnych. Dla gości przygotowano tu wiele szlaków turystycznych, które pozwalają obcować z drapieżną naturą i zobaczyć sowy, jastrzębie, myszołowy i orły w ich naturalnym środowisku. Leśny Park Niespodzianek mieści się w Ustroniu-Zawodziu.

Babiogórski Rezerwat Biosfery

Będąc w Beskidach, nie można nie przyjrzeć się z bliska jej przyrodzie. Odwiedzając Babiogórki Rezerwat Przyrody, będziemy mieli szansę zobaczyć ogromne ilości odmian roślin naczyniowych, mchów i grzybów. Największą atrakcją Parku jest szczyt Babiej Góry — Diablak.

Chlebowa Chata

Jeżeli chcesz spróbować chleba, który wypiekany jest w tradycyjnym piecu i na podstawie znanego od kilku stuleci przepisu, nie może cię tu zabraknąć. Chlebowa Chata znajduje się w Górkach Małych, a jej właściciele poczęstują cię nie tylko chlebem, ale także posmarują go domowej roboty masłem lub smalcem.

Tagi: