Pieniądze dostępne online

Nie ulega wątpliwości, że żyjemy coraz szybciej i coraz mocniej chcemy, aby ciężka praca przynosiła określone efekty. Choć te są bardzo wieloznaczne i każda z osób może mieć zupełnie inne życiowe priorytety, to bardzo często zdarza się, że na skutek różnych okoliczności czy też właśnie po to, by spełniać marzenia poszukujemy dodatkowej gotówki. Pożyczki pozabankowe są jednym z najchętniej wykorzystywanych w tym celu produktów, przede wszystkim dlatego że świetnie wpisują się w nasz styl życia i ograniczają do minimum jakiekolwiek formalności.

W trosce o klienta

Zmieniające się przepisy w jasny sposób określiły zasady, na jakich można się ubiegać o pożyczki przez Internet. Przede wszystkim narzuciły na pożyczkodawców obowiązek informowania klientów o wszystkich kosztach związanych z udzieleniem, sałatą a także konsekwencjami zalegania z realizacją umowy. Dzięki temu od samego początku wiemy, ile będziemy musieli zapłacić za daną ofertę. W ocenie poszczególnych firm oczywiście pomagają porównywarki, ale to treść umowy, regulaminu czy też ogólnych warunków powinna być dla nas najważniejsza. Z założenia pożyczki internetowe bierze się w niewielkiej wysokości na relatywnie krótki okres. Takie rozwiązanie sprawia, że poszczególne raty nie są dużym obciążeniem dla comiesięcznego budżetu. To o tyle istotne, że sporą część klientów parabanków stanowią klienci, którzy ze względu na brak zdolności kredytowej lub niewiarygodną historię w BIK-u po prostu nie otrzymaliby standardowego kredytu w banku.

Weź pożyczkę na chwilę

Choć oferty różnych instytucji finansowych zalewają skrzynki pocztowe oraz Internet warto pamiętać, że to nasza ocena własnej sytuacji finansowej oraz potrzeb jest najważniejsza. Pożyczki online pozwalają w bardzo szybki sposób zdobyć pieniądze na dowolne potrzeby, a możliwość negocjacji warunków umożliwia dopasowanie ilości i wysokości rat do konkretnych możliwości. Dlatego właśnie te oferty są tak chętnie wybierane i szacuje się, że obecnie pożyczki internetowe to 30% wszystkich udzielanych w Polsce kredytów. Choć w praktyce są relatywnie droższe niż produkty bankowe to ograniczenie formalności do niezbędnego minimum sprawia, że chętnie korzystamy z tego sposobu na dodatkową gotówkę niezależnie od tego, na jaki cel chcemy przeznaczyć pieniądze. Najczęściej chwilówka pozwala na spędzenie wymarzonych wakacji czy też organizację uroczystości rodzinnej. W praktyce jednak okazuje się, że bardzo często dodatkowe pieniądze pomagają nam poprawić swoje warunki życiowe i dzięki funduszom możemy na przykład wyremontować mieszkanie, urządzić dziecku pokój czy też kupić nowy sprzęt AGD.