Nowoczesne trendy w polskich gospodarstwach domowych

Polacy przekonali się do stylu nowoczesnego i chętnie wprowadzają go do swojego domu. Urządzają w taki sposób nie tylko salony i sypialnie, ale również kuchnie. W jakie rozwiązania warto się zaopatrzyć, aby mieszkało się nam funkcjonalnie i wygodnie?

Absolutna podstawa – meble kuchenne

Bez praktycznej przestrzeni roboczej trudno sobie wyobrazić przygotowywanie jakiegokolwiek posiłku. Jeśli mamy to szczęście, że dysponujemy dużą i przestronną kuchnią, możemy zdecydować się na pełną zabudowę kuchenną, z blatem i wiszącymi nad nim szafkami kuchennymi. Decydując się na nowoczesną kuchnię, najlepiej postawić na fronty wykończone na wysoki połysk, najlepiej w białej kolorystyce. Przydatny będzie też stół kuchenny z krzesłami, przy którym będziemy mogli spożywać posiłki.

Sprzęt AGD niezbędny do gotowania

Urządzenia takie jak lodówka, kuchenka, piekarnik czy mikrofala to oczywiście podstawa. Bardzo przydaje się na co dzień również zmywarka i okap kuchenny. Te utrzymane w nowoczesnym stylu są zwykle wykończone na kolor srebrny. Minimalizm dobrze komponuje się z szafkami wykończonymi na wysoki połysk.

Sprzęt audio, umilający czas spędzony w kuchni

W nowoczesnych kuchniach Polaków coraz częściej znajdziemy także sprzęt RTV, umożliwiający oglądanie programów kulinarnych czy słuchanie muzyki. Niegdyś stanowiący wyłącznie marzenie sprzęt, dziś jest dostępny na wyciągnięcie ręki. Warto zaopatrzyć się w funkcjonalne radio kuchenne, które uprzyjemni czas poświęcony na przygotowywanie potraw czy sprzątanie. Wybierając model do kuchni, należy pamiętać, aby zwracać uwagę na to, czy radio dobrze odnajdzie się w pomieszczeniach wyjątkowo narażonych na parę wodną. Najlepiej sprawdzają się systemy audio do zabudowy, w pełni funkcjonalne i estetyczne, na przykład takie jak te https://www.aquasound.pl

Wygodne oświetlenie, które ułatwi gotowanie

Odpowiednio dobrane lampy potrafią zdziałać aranżacyjne cuda. Mogą również bardzo znacząco wpłynąć na wygodę korzystania z blatów roboczych, wyspy czy ze stołu. Ważne, aby w nowoczesnej kuchni znalazło się kilka rodzajów oświetlenia. Jedno z nich powinno być zamontowane pod wiszącymi szafkami i padać bezpośrednio na blat. W ten sposób aranżujemy przestrzeń optymalną do krojenia warzyw i przyrządzania posiłków. Warto zamieścić również lampę bezpośrednio nad stołem, przy którym jemy wspólnie posiłki. W kuchni może sprawdzić się też kilka powieszonych obok siebie lamp. Do nowoczesnych przestrzeni pasują żarówki dające światło o neutralnej lub zimnej temperaturze barwowej.

Tagi: