Czy ubezpieczenie turystyczne musi być drogie?

Posiadanie ważnego ubezpieczenia turystycznego potrafi uchronić przed opłatami, których wysokość mogłaby przewyższyć możliwości finansowe danej osoby. Nie lekceważ więc takiej ochrony i jeżeli planujesz zagraniczny wyjazd, wybierz dla siebie atrakcyjną ofertę.

  1. Tanie ubezpieczenie turystyczne
  2. Zalety związane z opłaceniem ubezpieczenia
  3. Zwrot kosztów leczenia dla turystów
  4. Dodatkowa ochrona wynikająca z ubezpieczenia turystycznego

Chociaż często można się spotkać z opiniami, że ubezpieczenia są drogie i niepotrzebne, to w praktyce żadne z tych stwierdzeń nie jest prawdziwe.

Tanie ubezpieczenie turystyczne

Jeżeli pominiesz pośredników i kupisz ubezpieczenie od zaufanej firmy, to uda ci się obniżyć koszty tego typu ochrony. Najtańszy pakiet, który zabezpieczy cię podczas podróży możesz mieć w cenie 4 złotych dziennie. Nie jest to wysoka kwota jeżeli zwrócisz uwagę na to, że zwykła wizyta u zagranicznego lekarza może kosztować kilkaset euro. Tak niska cena jest możliwa dzięki pominięciu agentów ubezpieczeniowych i wdrożeniu systemu internetowego, gdzie każdy klient zainteresowany ofertą może samodzielnie wybrać interesujące go ubezpieczenie.

Zalety z wiązane z opłaceniem ubezpieczenia

Oprócz atrakcyjnej ceny możesz również skorzystać z udogodnienia w postaci ograniczenia wszystkich formalności do minimum. Nie musisz nawet kontaktować się z przedstawicielem zakładu ubezpieczeniowego, aby podpisać dokumenty. Na stronie ubezpieczenie turystyczne opublikowano formularz, który możesz wypełnić bez potrzeby wychodzenia z domu, opłacić przez internet i od razu zyskać zabezpieczenie. To ty określasz termin, w którym rozpocznie się ochrona wakacyjna, dzięki czemu nawet gdyby do wypadku doszło przed wylotem z Polski, to ubezpieczyciel i tak pokryje niezbędne koszty. Jeżeli zdecydujesz się opłacić ubezpieczenie dla turystów, nie poniesiesz żadnych strat również w przypadku odwołanych wczasów, czego bardzo często boją się klienci korzystający z ofert biur podróży. Nawet największe biuro może z dnia na dzień ogłosić upadłość i wówczas turyści nieposiadający zabezpieczenia w postaci takiego pakietu ochronnego mogą się znaleźć w nieprzyjemnej sytuacji.

Zwrot kosztów leczenia dla turystów

Wybierając ubezpieczenia online nie powinieneś sugerować się zdaniem innych osób, tylko możesz poświęcić odpowiednią ilość czasu na to, aby dokładnie przeczytać wszystkie regulaminy i przejrzeć całą ofertę firmy ubezpieczeniowej. Dzięki temu nie przepłacisz za wariant, z którego i tak byś nie skorzystał, tylko dopasujesz najlepszą ochronę dla siebie. Jeżeli wybierzesz pakiet z lepszym zabezpieczeniem dla osób podróżujących, będziesz mógł uzyskać aż do jednego miliona złotych zwrotu za poniesione koszty leczenia. Nie musisz przy tym martwić się o załatwienie formalności, gdyż po zgłoszeniu przez ciebie zdarzenia ubezpieczyciel skontaktuje się bezpośrednio z placówką, w której zostałeś poddany leczeniu i ureguluje rachunek. Na wszelką niezbędną pomoc mogą również liczyć osoby, które uległy wypadkowi, ale nie wiedzą, gdzie najlepiej udać się po pomoc. Firma ubezpieczeniowa posiada specjalną infolinię, gdzie o każdej porze otrzymasz niezbędne w takiej sytuacji informacje.

Dodatkowa ochrona wynikająca z ubezpieczenia turystycznego

Jak widzisz ubezpieczenie turystyczne to w dzisiejszych czasach podstawa, o której powinien pamiętać każdy podróżujący. Wiążą się z nim również dodatkowe korzyści, jak transport poszkodowanego do kraju na koszt zakładu ubezpieczeniowego, pokrycie zobowiązań wynikających ze szkody w ramach ubezpieczenia OC czy nawet zwrot pieniędzy za utracony bagaż lub sprzęt sportowy.