Zwiedzamy Tatry

Tatry przede wszystkim kojarzą nam się z zimnem, śniegiem, mrozem i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Niemniej jednak nie brakuje ludzi, którzy na wczasy w góry wybierają się nie tylko zimą, ale także i latem. Tym bardziej że szlaki górskie nie są wtedy zasypane, a w związku z tym są także znaczniej bezpieczniejsze niż zimą. Zobaczmy w związku z tym, co warto zwiedzić latem w Tatrach?

Rysy

Każdy, kto przyjeżdża w Tatry, marzy o zdobyciu najwyższego polskiego szczytu, a więc Rysów. Niemniej jednak przy pierwszej wizycie w górach najlepiej jest się na niego nie porywać, gdyż prowadzący na szczyt czerwony szlak wymaga nie tylko dobrej kondycji, ale także doświadczenia. Bardziej doświadczeni wspinacze nie będą mieli z nim jednak większego problemu. Na szczycie czeka na nas niesamowity widok.

Kasprowy Wierch

To najbardziej popularny i najczęściej odwiedzany polski szczyt. Wprawdzie, aby się na niego dostać, skorzystać możemy z kolejki kabinowej, to o wiele większą satysfakcję daje piesza wędrówka.

Morskie Oko

Morskie oko jest bez wątpienia najpopularniejszym jeziorem w Tatrach. Wokół jeziora wznoszą się skalne ściany, które odbijają się w tafli jeziora, tworząc niesamowity widok. Dodajmy jeszcze, że spacer wokół jeziora zajmuje około 40 minut, a sam staw jest jednym z nielicznych zbiorników w całych Tatrach, w którym żyją ryby.

Orla Perć

Od razu zauważmy, że Orla Perć to najtrudniejszy i najniebezpieczniejszy szlak w kraju. Dlatego też na wędrówkę nim decydować się powinni tylko i wyłącznie doświadczeni wspinacze.

Dolina Pięciu Stawów

Polodowcowa Dolina Pięciu Stawów stanowi górne piętro Doliny Roztoki i z pewnością jest jednym z najpiękniejszych, jeśli nie najpiękniejszym krajobrazem polskiej części Tatr. Znajdziesz tu granitowe szczyty, połacie kosodrzewiny i błękitne wody tutejszych jezior.

Więcej informacji o tatrzańskich atrakcjach znaleźć można na stronie http://tatry.pl.

Tagi: