Ciekawe miejsca do odwiedzenia w Bieszczadach

Bieszczady nie są najwyższymi górami w Polsce, jednak są tak zaskakująco piękne i klimatyczne, że udawszy się tam raz, człowiek zawsze ma ochotę wracać. Przyciągają nie tylko widoki, ale również cisza i miejscami wyjątkowo dzika przyroda, nieujarzmiona przez człowieka. Istnieją tam jednak zakątki, w które człowiek dokonał dość znacznej ingerencji i działania dzikiej przyrody niekoniecznie trzeba się obawiać.
Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne, oczywiście warto nie szczędzić sobie górskich wędrówek. Bieszczady nie są wysokimi, skalistymi i niebezpiecznymi górami, które należy obchodzić z należytą ostrożnością. Oczywiście pewna doza zdrowego rozsądku i mierzenie sił na zamiary zawsze są mile widziane, jednak w przepaść dość trudno tutaj wpaść. Za to widoki są bajeczne. Warto z pewnością wejść na Tarnicę, a także odwiedzić połoniny: Wetlińską i Caryńską. Oczywiście cały teren Bieszczadzkiego Parku Narodowego urzeka swoim niekwestionowanym pięknem – Bieszczady to z całą pewnością raj dla tych, którym zależy na obcowaniu z naturą i jej zachwycającymi wytworami.
Jeśli chodzi o cały region z pewnością nie można ominąć niesłychanie ważnego punktu wyprawy, jakim jest zwierzanie cerkwi i podziwianie ikon, których pisanie w Bieszczadach jest dość wyraźnie rozpowszechnione. Są one częścią polskich Karpat najbardziej wysuniętą na wchód, więc obecność elementów charakterystycznych dla prawosławnego obrządku jakoś nie dziwi.
Będąc w Bieszczadach nie można zapomnieć o wyprawie nad Zalew Soliński, który usytuowany jest w przepięknym miejscu, z którego roztacza się krajobraz pełen wzniesień. Powierzchnia zalewy jest dość duża, dzięki czemu amatorzy sportów wodnych z pewnością spędzą miło czas – rowery wodne, kajaki, żeglowanie i wiele innych relaksujących wodnych dyscyplin można z powodzeniem uprawiać w tym przepięknym miejscu.
Warto również skorzystać z atrakcji, jaką niewątpliwie stanowi bieszczadzka kolej wąskotorowa, która szeroko otwiera swoje podwoje dla spragnionych pięknych widoków turystów. Aby wyruszyć w pasjonującą podróż warto udać się w okolice Majdanu koło Cisnej, gdzie znajduje się stacja początkowa.
Oczywiście Bieszczady posiadając zdecydowanie więcej atrakcji, które warto odkrywać samodzielnie, udając się w piesze i samochodowe, a także każde inne wędrówki po tym bajecznym i tajemniczym regionie, który w zasadzie o każdej porze roku przyciąga rzesze wiernych turystów. Jest to miejsce sprzyjające wypoczynkowi.